Mentalny Ja
Czyli inspiracja dla Ciebie

Tylko dwa słowa, ale jaka różnica

Dosyć już dawno temu napisałem artykuł na temat pewnego wywrotowego słowa, słowa pułapki, które bardzo prawdopodobnie rujnuje wszystkie Twoje zamierzenia, nawet te bardzo dobrze zaplanowane. Link do tamtego artykułu podaję na końcu niniejszego tekstu, aby w tej chwili nie odciągać zbytnio Twojej uwagi od bieżącego zagadnienia.

Dzisiaj jednak, chciałbym namówić Cię do używania pewnej magicznej frazy, pewnego antidotum na trudne momenty, składającej się tylko z dwóch słów, aczkolwiek wartej Twojej uwagi, ponieważ może ona w dużej mierze przyczynić się do tego, że będziesz znacznie bardziej produktywny oraz skuteczny, a co za tym idzie, będziesz bardziej zadowolony z siebie , ze swojej pracy, ale to nie wszystko, ta fraza pozwala Ci radzić sobie również z pewnymi lękami, które towarzyszą Ci na co dzień. Myślę, że sam przyznasz, że zdecydowanie warto posiadać takie narzędzie w swoim repertuarze. Ta Magiczna  fraza to: „Niemniej jednak”. Oczywiście możesz użyć jakiejś podobnej frazy np. „Mimo to”.

Zdaję sobie z tego sprawę, że możesz się zdziwić i zapytać:  Co ? Nie mniej jednak? Gdzie jest ta cała magia? Proszę nie zbagatelizuj tej frazy, ponieważ ona rzeczywiście ma wielką moc w sobie, jednak będziesz w stanie doświadczyć tego, tylko wtedy, kiedy zaczniesz stosować ją w życiu. Spróbuj, ponieważ nic Cię to nie będzie kosztowało, a jednak może przełożyć się to, w dużej mierze na to, co będziesz osiągał oraz jak będziesz się czuł. To jest jedna z tych perełek, która leży u Twoich stóp, pytanie tylko, czy zechcesz schylić się i podnieść ją.

 

Ok, przejdźmy do praktycznych przykładów zastosowania tej frazy w życiu: „Jestem bardzo zmęczony, ale mimo to zadzwonię do Sebastiana, bo warto podtrzymywać dobre kontakty. Nie chcę mi się iść na siłownię dzisiaj, nie mniej jednak jest to dla mnie bardzo ważne, w związku z tym pójdę i zrobię swoje. Myślę, że nie dam rady tego zrobić dobrze, niemniej jednak dołożę wszelkich starań i spróbuję zwiększyć soje szanse na sukces, bo to jest zdecydowanie lepszym posunięciem, niż załamywanie się. Nie mam ochoty zadzwonić do tego klienta, niemniej jednak, zrobię to, bo wiem, że dzięki temu przybliżę się do osiągnięcia swojego celu, a co więcej, poczuję się dobrze, ponieważ utwierdzi mnie to w moim przekonaniu, że nie jestem bierny, a zarazem uniknę stresu związanego z zaniedbaniem swoim  obowiązków. Obawiam się to zrobić, niemniej jednak podejmę się tego, ponieważ dzięki temu nauczę się czegoś nowego, a to może okazać się bardzo przydatne w przyszłości”.

 

Prawdziwa motywacja

Jak  możesz zaobserwować, po frazie Niemniej jednak warto zastosować odpowiednią argumentację, aby faktycznie zmotywować się do pożądanego działania, aby po prostu poczuć wewnętrzną potrzebę zrobienia tego czego chcesz, pamiętając o tym, że prawdziwa motywacja pochodzi z wewnątrz, a więc nie jest Ci w jakiś sposób narzucona, sam dokonujesz wyboru.  To jak się czujesz, będzie miało ogromny wpływ na to, jak  będziesz się zachowywał, to znaczy, czy będziesz proaktywny czy wręcz odwrotnie, bardzo pasywny. Dlatego zdecydowanie opłaca się zwrócić uwagę na odpowiednią argumentację, a mianowicie taką, która pcha cię do działania.  Małe kroczki prowadzą do postępu, a to z kolei do sukcesów,  jest tutaj jednak pewien haczyk, musisz kroczyć cały czas naprzód, nie możesz się zatrzymywać, a więc musisz wykorzystywać dane narzędzie, w tym przypadku, frazy Niemniej jednak, na bieżąco, a nie tylko od święta, bo wtedy zwyczajnie nic nie działa. Po prostu zrób z tego zwyczaj. Na początku może przychodzić Ci to z trudem, ale wraz z coraz częstszym używaniem tego, będzie Ci znacznie łatwiej, będzie to coś bardzo naturalnego, i o to właśnie chodzi, aby wytworzyć właściwy odruch, bo właśnie dzięki temu odruchowi, będziesz w stanie osiągać dużo więcej. Tam gdzie kiedyś się wycofywałeś, teraz coraz częściej będziesz podejmował działania, wychodząc ze swojej strefy komfortu, poszerzając swoje umiejętności oraz swoje horyzonty.

 

Mam nadzieję, że ten artykuł, chociaż w niewielkim stopniu, pozytywnie wpłynie na Twoje życie oraz samopoczucie, jednak znów wszystko zależy od tego, czy będziesz chciał skorzystać z wiedzy i zastosować ją w praktyce. Jeżeli spodobał Ci się ten wpis na blogu, to podziel się nim z innymi. Jeżeli  chcesz być informowany na bieżąco o nowych wpisach na moim blogu oraz materiałach wideo lub audio, to zapraszam Cię do subskrypcji mojego newslettera.

Link do artykułu na temat słowa pułapki: http://tombaryla.pl/kon-trojanski-a-osiaganie-sukcesu/

Zdjęcie wykonane przez Matthew Fassnacht dla Unsplash

O MNIE
Tomasz Baryła

Od wielu lat studiuje szeroko pojętą wiedzę na temat skuteczności, osiągania celów, a także, jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami, aby dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Na co dzień również zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Można mnie znaleźć na:  https://www.angielskiyes.pl/

Więcej o mnie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe materiały i wspólnie się rozwijać.

Aktualności
Scroll to Top