Mentalny Ja
Czyli inspiracja dla Ciebie

Jakie słowo może zmienić Twoje życie?

Jakie słowo może zmienić Twoje życie?

Nie wiem czy zdarza Ci się zastanowić nad potęgą słów, których używasz na co dzień. Czy tego chcesz czy nie, słowa mają ogromny wpływ na Twoje życie i lepiej żebyś zdał sobie z tego sprawę, tak aby móc wykorzystać to na Twoją korzyść. Słowa, które wypowiadasz albo wpływają na Ciebie oraz na innych pozytywnie albo też przeciwnie, mają destrukcyjny wpływ. Wszystko zależy od tego, na ile zdajesz sobie z tego sprawę oraz na ile jesteś wyćwiczony aby w odpowiedni sposób reagować w przypadku, kiedy usłyszysz bądź wypowiesz jakieś negatywne zdanie na swój temat. Szczególnie zwróć uwagę na to, co często sobie powtarzasz, ponieważ te słowa mogą głęboko zakorzenić się w Twojej podświadomości albo prawdopodobnie, już się tam zadomowiły,  i pewnie działasz zgodnie z nimi, nie mając pojęcia dlaczego. Słowa te mogły już przybrać formę czegoś, co ma kolosalny wpływ na Twoje życie, czyli przekonań. Przekonania to po prostu to, w co wierzysz np. jestem uzdolniony językowo, świetnie dogaduję się z ludźmi, jestem do bani w sporcie. Wszystko jest w porządku, jeśli Twoje przekonania wspierają Cię w Twoich działaniach, tego właśnie potrzebujesz. To jest to, co powoduje, że jesteś silną osobą, że jest  Ci łatwiej, szczególnie w trudnych chwilach. Zupełnie inaczej jest, kiedy przez nie całkiem świadome powtarzanie pewnych słów czy zdań, wytworzyłeś wiele negatywnych przekonań, sabotujących Twoje poczynania, – po prostu strzelasz sobie samobójczego gola, a tego z pewnością nie chcesz. Więcej na temat tego, jak to działa, napisałem w innym moim artykule : http://tombaryla.pl/slowa-a-motywacja-do-dzialania-i-osiaganie-sukcesu/ , do którego przeczytania również Cię zachęcam.

Natomiast to, na czym przede wszystkim chcę skupić Twoją uwagę dzisiaj, to potęga pewnego słowa, które może zupełnie odmienić Twoje życie, jeśli tylko dasz mu szansę zaistnieć w Twojej świadomości. Słowo to, zdecydowanie wpływa na to, jak wiele możesz osiągnąć w życiu, czyli na Twoją motywację do działania. Ono jest, jak cudowny klucz, który potrafi otworzyć wiele drzwi, które do tej pory być może jeszcze nie zostały przez Ciebie otwarte, a które chciałbyś otworzyć.

To magiczne słowo to NASTĘPNY. Oczywiście zazwyczaj będzie ono osadzone w pewnych pytaniach, np. „Jaki jest następny krok, który wykonam?”, „Jaki jest następny ruch, który wykonam?”,  które spowodują, że Twój świat się rozjaśni i wyjdziesz z pewnej niemocy, zyskasz jasność co do tego, co należy zrobić oraz odwagę, aby przełamać opór i faktycznie pracować, a nie tylko wyobrażać sobie czy też marzyć, żeby w końcu coś się zmieniło, żeby w końcu osiągnąć jakiś postęp.

Perspektywa zmienia wszystko

Widzisz, kiedy spoglądasz na swój cel czy marzenie, jako coś bardzo ogólnego, może być Ci bardzo ciężko ruszyć do przodu, ponieważ obraz, na który patrzysz przytłacza Cię swą wielkością. Dlatego jeśli znajdujesz się w tym położeniu tzn. utknąłeś w miejscu i zadajesz sobie pytania: „Dlaczego jeszcze tego nie osiągnąłem?”, „Dlaczego wciąż stoję w miejscu?”, „Dlaczego inni osiągają swoje cele, a ja nie?”, to właśnie w tym momencie musisz wkroczyć z właściwym słowem-wytrychem, które otworzy bramy sukcesu, zmieniając poprzednie pytania na pytania znacznie bardziej zasobne typu: „Jaki jest następny krok, aby osiągnąć to, czego chcę?”, „Jaki będzie mój następny ruch, aby zrealizować swoje cele?”. W ten sposób, zupełnie zmieniasz sposób postrzegania tego, jak patrzysz na swój cel. Nie jest już on jakąś ogólną wizją, przerażającą Cię swym ogromem oraz trzymającą Cię w impasie, lecz czymś bardzo rzeczywistym, czymś, co faktycznie możesz zrobić, tu i teraz. A to oznacza, totalną zmianę reguł gry, ponieważ nie żyjesz już w świecie niemocy, przerażenia, bądź też obietnic bez pokrycia, ale przejmujesz kontrolę nad swoim życiem, ponieważ orientujesz się na jeden konkretny, następny krok, a z tym z pewnością dasz sobie rady. Rozwiązaniem jest tutaj ciągłe zadawanie sobie pytania o tylko jeden następny ruch, jaki wykonasz. To co istotne jest tutaj, to właśnie ten jeden bardzo namacalny, następny ruch.

To co proste, zazwyczaj działa

Być może prostota tego, nie do końca jeszcze dotarła do Ciebie, ponieważ może Ci się wydawać, że trzeba czegoś więcej, że to nie może być takie proste, banalne, że trzeba przejść przez jakiś długi i trudny kurs osiągania sukcesu. Po prostu sprawdź to i przekonaj się jak wiele możesz, na jak wiele Cię stać. Daj sobie szansę, bo z pewnością na nią zasługujesz, mimo że może już nie wierzysz w siebie, że gdzieś po drodze, na życiowych zakrętach, poddałeś się. Spróbuj a zobaczysz, że nagle, ni stąd, ni zowąd, stajesz się kimś zupełnie innym, kimś, kim zawsze chciałeś być, mimo że tak naprawdę nic wielkiego nie wydarzyło się w Twoim życiu, po prostu zacząłeś efektywnie wykorzystywać słowo NASTĘPNY. Słowo to jest tak potężne, ponieważ nie tylko daje Ci klarowność, co do tego, jak zacząć ale również obdarza Cię odwagą, bo teraz już wiesz, że dasz rady, że jeden następny krok każdy może zrobić.

Wyraz NASTĘPNY ma tak ogromne znaczenie nie tylko w przypadku, kiedy uważasz, że jakoś nie radzisz sobie w życiu, ponieważ nie potrafisz zabrać się do roboty, ale również, kiedy idzie Ci całkiem dobrze, jednak czujesz się przytłoczony ciężarem tego, co chcesz zrobić czy też tego, co masz właśnie zrobić  np. masz wykonać 50 telefonów do klientów, odwiedzić 6-ciu klientów, zrobić 100 pompek, przebiegnąć 15 km, napisać długi raport, przeczytać wiele stron itd. Wizja tego całego ogromu pracy, którą należy wykonać, może być bardzo stresująca czy przygnębiająca, jeżeli jednak skoncentrujesz się tylko na następnym działaniu np. następnych 30 metrach, które chcesz przebiegnąć, następnej pompce, którą chcesz zrobić, następnym kliencie, którego odwiedzisz, następnym telefonie, który masz wykonać , to poczujesz ogromną ulgę, ponieważ zrzucisz z siebie ten balast, który Cię przygniata. Mało tego, możesz nawet zyskać energię na to, aby postawić na jakość, aby Twoje następne działanie było jak najlepiej wykonane, ponieważ w tej chwili skupiasz się tylko na tym co następne, niczym więcej, a zatem odblokowujesz swój potencjał.

Zadziw siebie oraz innych, i chociaż robisz to tylko dla siebie, niech wszystkim kopara opadnie, kiedy zobaczą jak sobie radzisz, zmieniając tak niewiele, aby dokonać tak dużo.

Co teraz mam zrobić?

Teraz, kiedy już przeczytałeś prawie cały artykuł, apeluję do Ciebie abyś nie popełnił błędu, który niestety bardzo często jest popełniany, mam namyśli zapomnienie tego, co przeczytałeś, a właściwie rzucenie tego w otchłań niepamięci, poprzez natychmiastowe rzucenie się do czytania następnych artykułów, oglądania filmów, przeglądania stron itd.  Weź kartkę papieru i napisz, co od dawna chciałeś zrobić, jednak jakoś nie mogłeś się za to zabrać, a następnie zapisz, jaki następny krok zrobisz, aby to zrealizować i bierz się od razu do roboty, bo to tylko jeden następny krok, nawet bardzo, bardzo malutki, więc na pewno dasz rady. A kiedy wykonasz go, od razu zadaj sobie to samo pytanie o następny krok. Nie czekaj do następnego dnia, bo zazwyczaj, kiedy nie określisz bardzo precyzyjnie następnego ruch, włączy się w tobie program zwany leniem i będziesz chciał odłożyć działanie na kiedyś, a kiedyś może nigdy nie nadejść i znów wszystko może się posypać. Daruj sobie to i od razu zdecyduj na temat tego, jaki będzie następny twój ruch, od czego zaczniesz następnym razem, bo ta jasność następnego działania doda Ci skrzydeł i będzie Ci dużo łatwiej zacząć.

Jak zawsze, wszystko w Twoich rękach. Czy będziesz chciał skorzystać ze słowa obdarzonego ogromną mocą- NASTĘPNY?

Czy zrobisz to, czy może powiesz sobie, że tylko chciałeś przeczytać ten artykuł i zignorujesz tą ogromną moc, która jest na wyciągnięcie Twoich rąk. Nie pozwól na to, bo to Twoje życie i Twoje marzenia. Zasługujesz na to.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis na blogu to podziel się nim z innymi. Jeżeli  chcesz być informowany na bieżąco o nowych wpisach na moim blogu oraz materiałach wideo lub audio, to zapraszam Cię do subskrypcji mojego newslettera. Jeżeli wolisz jednak zdać się na przypadek, niech i tak będzie.

O MNIE
Tomasz Baryła

Od wielu lat studiuje szeroko pojętą wiedzę na temat skuteczności, osiągania celów, a także, jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami, aby dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Na co dzień również zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Można mnie znaleźć na:  https://www.angielskiyes.pl/

Więcej o mnie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe materiały i wspólnie się rozwijać.

Aktualności
Scroll to Top