Mentalny Ja
Czyli inspiracja dla Ciebie

Magia czyli kilka słów na temat motywacji

magiaczymotywacja400x300Czy zauważyłeś jak często ludzie szukają magika czy też jakiejś tajemnej mocy aby w ten sposób rozwiązać swoje problemy? Nie mówię tutaj o ciężkiej chorobie ale o zwyczajnym życiu. Chcielibyśmy mieć, zrobić czy też osiągnąć wiele rzeczy, jedyne czego nam brakuje, to porządny magik tzn.

osoba, która jest  sprawna i  wystarczająco zmotywowana, która będzie cały czas robiła, to co należy robić, wtedy, kiedy należy to zrobić, niezależnie od tego jak się czuje, czyli czy ma na to ochotę czy może nie.

https://www.youtube.com/watch?v=VW79SmiyIlI

Jak to jest z tobą?

Jak często masz ochotę znaleźć kogoś, kto miałby wystarczająco siły oraz determinacji aby zrobić to, co należy zrobić, abyś mógł osiągnąć to, czego chcesz?

Krótkie ćwiczenie dla Ciebie:

Weź kartkę papieru oraz długopis i postaraj się wynotować wszystkie sytuacje, które dotyczą tego, co chciałeś lub chcesz mieć , czy też osiągnąć, jednak w których raczej widziałeś lub widzisz kogoś innego na miejscu wykonawcy tych przedsięwzięć.

Odpowiedz na pytanie, co powoduje, że skłaniasz się ku takiemu podejściu.

Co to jest ?

 • lenistwo, brak motywacji?
 • strach?
 • brak umiejętności, brak szkoleń?
 • braki organizacyjne?
 • Brak czasu?
 • Brak myślenia na ten temat?
 • Co jeszcze?

Podaj jak najwięcej prawdziwych powodów tego, co Twoim zdaniem ma wpływ na to, że nie jest tak,  jak powinno być. Bądź ze sobą szczery do bólu. Przynajmniej znów będziesz miał okazję trochę lepiej się poznać, a to może się okazać czymś bezcennym.

W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy wierzę w magię. Jeżeli jesteś osobą dorosłą, to prawdopodobnie niezupełnie. Dlaczego wobec tego, nie  wierząc w magię, myślisz że dzięki magii i tajemniczym siłom osiągniesz to, czego pragniesz? Czy ma to dla ciebie sens?

Czy policzyłeś już koszty takiego właśnie podejścia?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, gdzie ta droga prowadzi?

Zrzuć z siebie balast magii i absurdalnych oczekiwań. Weź pełną odpowiedzialność za to kim jesteś i kim chcesz być.

http://tombaryla.pl/jak-sie-zmotywowac-i-przestac-karmic-sie-iluzjami/

Co byś pomyślał o kimś, kogo chciałbyś zatrudnić w swojej firmie, który na Twoje pytanie dotyczące tego, jak osiągnie założone cele, odpowie Ci, że wierzy w magię? Czy wziąłbyś taką osobę za poważną, za taką na której można polegać i oddać w jej ręce wartościowe zadania do realizacji? No właśnie, pewnie nie. A pomyślałeś o tym, że Twój czas, który masz, to  jedna z najcenniejszych rzeczy? Jeśli tak, to  przestań go lekceważyć. Czas się wziąć za siebie, za realizację tego, co jest dla Ciebie ważne. Bez żadnej magii, bez wymówek, ale tak po prostu rzetelnie. Tak , jakbyś chciał, aby ktoś zrobił to dla Ciebie. Tak żebyś był zadowolony i żebyś mógł powiedzieć otwarcie, bez fałszywej skromności „To moje działania przyczyniły się do mojego sukcesu. To ja jestem w pełni odpowiedzialny za to, co dzieje się w moim życiu.”

Ile radości, satysfakcji możesz zyskać dzięki temu, że z głową podniesioną powiesz „Tak, to ja w zdecydowanej mierze stoję za moimi sukcesami, mam tego pełną świadomość”.

Wiem, że jesteś tylko człowiekiem. Wiem,  że możesz czuć słabości. Wiem, że  możesz czasami myśleć, że to wszystko jakoś Cię przytłacza, że jakoś tego nie ogarniasz. Ale również wiem i wierzę w to,  że Jesteś tym Człowiekiem, który może powiedzieć „Czas na zmianę. Czas popracować nad sobą. Czas na rozwój osobisty. Czas, abym przejął kontrolę nad sterami własnego życia. Czas aby rzucić wyzwanie sobie i poczuć, co oznacza sukces dla mnie”.

Najwyższy czas zerwać  z pewnymi negatywnymi poglądami na temat tego kim wydaje Ci się, że jesteś i potraktować to, jak przeszłość z której możesz czerpać cenną naukę, dzięki której możesz szybciej zmierzać w kierunku satysfakcji,  sukcesu, spełnienia. Właśnie tam gdzie chcesz być. Właśnie tam gdzie jest Twoje miejsce.

Jak przejąć kontrolę nad własnym życiem?

Jeśli jest Ci trudno zacząć działać, możesz wykorzystać następującą metodologię:

 • Zaplanuj, co konkretnie chcesz osiągnąć oraz jakich korzyści się spodziewasz
 • Zwizualizuj te korzyści, aby być pewnym, że na pewno tego chcesz oraz mieć możliwość dopracowania szczegółów.
 • Zastanów się , jakie problemy możesz napotkać w realizacji celu
 • Przygotuj konkretne rozwiązanie dla konkretnego problemu
 • Myśl w stylu jedna korzyść , jedna przeszkoda
 • Wizualizuj konkretne kroki, które podejmujesz wraz z problemami, które mogą się pojawić, a nie tylko efekt końcowy i sukces. Wizualizacja samych sukcesów bez brania pod uwagę trudności to życie w iluzji.
 • Zapisz to.
 • Nie oczekuj samych sukcesów, spodziewaj się również trudności. Jeżeli będziesz oczekiwał samych zielonych świateł, to możesz nigdy nie wyruszyć w podróż.
 • Od razu przystąp do działania, kiedy jesteś maksymalnie zmotywowany
 • Zacznij od małych kroków, aby ominąć opory oraz prokrastynację czyli odkładanie działania na później.
 • Prowadź listę sprawdzającą czy faktycznie pracujesz codziennie nad najważniejszym zadaniem.
 • Ustaw sobie przypomnienie np. w telefonie, aby zawsze pamiętać, że masz wykonać określone zadanie.
 • Jeśli coś nie wyszło, przestań się biczować a zamiast tego wykorzystaj tą sytuację jako dane, które pomogą Ci w przyszłości ominąć takie problemy.
 • Świętuj każdy mały sukces – uwaga na sabotaż. Świętuj ale nie sabotuj swoich działań. Nie jedz czekolady, jeśli chcesz schudnąć.
 • Pamiętaj, że liczy się droga a nie tylko sam cel. Jeżeli zbyt bardzo skupisz się na samym celu, to prawdopodobnie po zrealizowaniu celu możesz poczuć zawód w stylu „Czy to już wszystko? Czy po to tak się starałem?”

Magię zostaw iluzjonistom a Ty zabierz się od razu do konkretnego działania. Im szybciej tym lepiej. Znów wszystko jest w Twoich rękach.

Zachęcam do komentarzy oraz do dzielenia się tym wpisem ze znajomymi oraz przyjaciółmi.

O MNIE
Tomasz Baryła

Od wielu lat studiuje szeroko pojętą wiedzę na temat skuteczności, osiągania celów, a także, jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami, aby dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Na co dzień również zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Można mnie znaleźć na:  https://www.angielskiyes.pl/

Więcej o mnie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe materiały i wspólnie się rozwijać.

Aktualności
Scroll to Top