Mentalny Ja
Czyli inspiracja dla Ciebie

Jak osiągnąć dużo więcej w prosty sposób?

4Być może jest tak, że bierzesz się za jakiś cel i próbujesz przez jakiś czas go osiągnąć, jednak po pewnym czasie rezygnujesz, bo uważasz, że to jest coś nie dla ciebie, że to jest coś z czym absolutnie nie możesz sobie dać rady, że to jest tylko dla tych wybitnych, a nie dla ciebie. Pozwalasz aby piętrzące się trudności zdominowały negatywnie sposób twojego myślenia, tak aby nie tylko zupełnie uniemożliwić ci realizację tego, co chcesz ale również przekonać cię do tego, że nie jesteś odpowiednim człowiekiem żeby zrealizować dane przedsięwzięcie.Nie mówię tutaj o tym, że faktycznie możesz osiągnąć wszystko, jednak dopóki nie spróbujesz, dopóki nie zaangażujesz się na 100 %, nie poznasz swoich możliwości.

A kiedy mówisz sobie, że nie nadajesz się do tego, to faktycznie w dużej mierze pozbawiasz się swego potencjału, bo bez wiary i przekonania, trudno jest osiągnąć cokolwiek, co wymaga od ciebie prawdziwego zaangażowania.

Czy jesteś świadom swoich negatywnych myśli? Jak często myślisz w ten sposób? Jak wiele możliwości nie zamieniłeś w coś realnego? Jak często dołujesz się takim sposobem myślenia?  A może chodzi tutaj o coś innego? Może po prostu należy zakwestionować negatywny sposób myślenia i  zmienić swoje podejście do wyzwania,  które sobie wyznaczyłeś i zadać sobie inne pytanie, mianowicie, jak inaczej mogę to osiągnąć? Jakie są inne możliwości uzyskania tego, czego chcę?

Jedno pytanie może zmienić bardzo a bardzo wiele, ponieważ dzięki niemu zmieniasz sposób myślenia, a to daje ci dużą szansę na obranie właściwego kierunku działania, na taki, który pozwoli ci dojść tam, gdzie chcesz. Może po prostu musisz wykazać się większą elastycznością odpuszczając sobie nieefektywne ścieżki postępowania. Ciągłe upieranie się przy  sposobie działania,  o którym wiesz już z doświadczenia, że nie działa, po prostu nie ma sensu, więc zadaj sobie pytanie,  w  jaki inny sposób mogę osiągnąć moje zamierzenie ? To pytanie nie jest gwarancją tego, że od razu doznasz oświecenia i będziesz wiedział, co zrobić. Jednak cała siła w tym, aby często zadawać sobie to nowe pytanie, aby w ten sposób się stymulować oraz motywować do twórczego myślenia i poszukiwania nowych rozwiązań. Zazwyczaj  będzie  to tylko kwestia  pewnego czasu, kiedy przyjdzie ci do głowy inny pomysł, taki który pozwoli ci ruszyć do przodu.

Czy to jest trudne, aby zadać sobie jedno proste pytanie? Oczywiście mogą znaleźć się tacy, którzy uznają to zadanie za dość trudne i powiedzą, że nie będą pamiętać o tym, aby zadawać sobie regularnie pytanie o inny sposób działania. Jednak kiedy ich zapytasz, czy oglądają ligę mistrzów, czy też, czy oglądają jakiś ulubiony program, czy serial telewizyjny, to pewnie przytakną i powiedzą, że owszem , regularnie. Jakimś dziwnym trafem zawsze wiedzą,  że trzeba włączyć telewizor o konkretnej godzinie aby zobaczyć, to co chcą. Jeżeli jest w tobie wystarczająca motywacja aby regularnie oglądać telewizję, czy wchodzić na internet, aby poświęcać swój czas rzeczom, które praktycznie wcale nie przekładają się na stopień realizacji twoich celów, a co za tym idzie twojej satysfakcji, to może warto przeznaczyć choć cząstkę tej motywacji, na regularne zadawanie sobie pytania, które może ci wiele dać: jak inaczej mogę to zrobić?

Mam  nadzieję, że ten krótki artykuł ośmieli i zmotywuje cię do częstszego zadawania sobie pytanie: Jak inaczej mogę osiągnąć to, czego chcę? Szczególnie wtedy, kiedy masz wrażenie, że utknąłeś, że czegoś nie da się zrobić. Może się da? Tylko warunkiem wstępnym jest inne podejście oraz ukierunkowanie się przez zadanie motywującego pytania.

O MNIE
Tomasz Baryła

Od wielu lat studiuje szeroko pojętą wiedzę na temat skuteczności, osiągania celów, a także, jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami, aby dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Na co dzień również zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Można mnie znaleźć na:  https://www.angielskiyes.pl/

Więcej o mnie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe materiały i wspólnie się rozwijać.

Aktualności
Scroll to Top