Mentalny Ja
Czyli inspiracja dla Ciebie

Dobre życie, kiepskie życie, co tu zrobić?

Czy jesteś zadowolony z siebie albo mówiąc jeszcze bardziej ogólnie, ze swojego życia? Jeżeli tak, to super. Gratulacje.  Jeżeli natomiast nie, to pewnie odczuwasz pewien przygniatający Cię ciężar,  dlatego warto zastanowić się nad tym, co to jest lub czym są te rzeczy, które pozbawiają Cię satysfakcji oraz co można z nimi zrobić.

Zazwyczaj nie jesteśmy zadowoleni z siebie, ponieważ mamy do czynienia z przynajmniej jednym elementem z poniższej listy:

  • nie podoba Ci się Twój wygląd, na przykład masz nadwagę,
  • masz problemy zdrowotne
  • nie radzisz sobie z emocjami
  • masz problemy rodzinne, na przykład z partnerem lub dzieckiem
  • problemy finansowe
  • nie lubisz swojej pracy, ewentualnie nie dogadujesz się dobrze z kolegami lub szefem.
  • masz problemy z nawykami, na przykład palenie, picie, ciągłe oglądanie telewizji, Youtube, Tik-tok’a, Netflix’a, przeglądanie Facebook’a czy też objadanie się.
  • nie posiadasz pewnych kluczowych umiejętności, na przykład nie potrafisz mówić w języku angielskim, a to w znacznej mierze blokuje możliwość Twojego rozwoju zawodowego.

Oczywiście jeżeli w Twoim przypadku jest to coś innego, sprecyzuj to bardzo konkretnie.

Jeżeli już określiłeś to, co Cię pogrąża, to nadszedł najwyższy czas, aby zadać sobie pytania, czy chcę, aby ta sytuacja ciągle trwała, biorąc pod uwagę koszty jakie ona generuje, czy może nadeszła pora, aby złapać byka za rogi i podjąć działania, które uczynią twoje życie dużo lepszym.

Spokojnie, wrzuć na luz, zazwyczaj nie będzie tutaj chodziło o to, aby podejmować jakieś rewolucyjne kroki, ponieważ mogą one być zbyt śmiałe dla Ciebie i w związku z tym nie podejmiesz żadnych działań albo nawet jeśli je podejmiesz, nie wytrwasz w ich realizacji, ponieważ nie jesteś jeszcze na to przygotowany. Raczej chodzi tutaj o działanie z godnie z pytaniami: Co mogę zrobić, aby poprawić swoją sytuację chociaż troszkę oraz jaki jest pierwszy krok ku temu i czy mogę zacząć dzisiaj, a jeżeli nie, to kiedy zacznę?  Ważne abyś był bardzo konkretny w swoich zamierzeniach, żadnego lania wody. Chodzi o to, aby wyglądało to jak pewna procedura, która informuję Cię co faktycznie masz zrobić, na przykład: w poniedziałek rano o 9:00 porozmawiam z szefem o podwyżce. Oczywiście musisz tutaj być elastyczny, bo może się okazać, że akurat szefa nie będzie albo będzie na ważnym spotkaniu albo coś innego się wydarzy, jednak Ty już konkretnie określiłeś co zrobisz w danym momencie. 

Możesz się dodatkowo wspomóc następującymi pytaniami: Co przypomni mi o tym, abym podjął określone działania? Jakie przeszkody mogą mi stanąć na drodze i jak mogę się przygotować aby je wyeliminować?

Takie podejście w znacznym stopniu ułatwi Ci Twoje zadanie, ponieważ dzięki niemu, unikniesz wielu pułapek oraz złapiesz byka za rogi czyli będziesz pracował nad jakością swojego życia.

Do dzieła!

Jeśli uważasz, że jest to wartościowy artykuł, proszę podziel się nim z innymi. Kto wie, jak bardzo możesz im pomóc. Mi oczywiście też pomożesz.

Zapisz się proszę do listy mailingowej, tak abyś na bieżąco był informowany o nowych artykułach na stronie. Po prostu wpisz swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”. W ten sposób spowodujesz, że będziemy bardziej niezależni od polityki np. Facebooka i przy pewnych zmianach nie stracimy kontaktu ze sobą.

Wielkie dzięki.
Pozdrawiam Tomasz Baryła

W artykule wykorzystano zdjęcie:
Image by silviarita from Pixabay

O MNIE
Tomasz Baryła

Od wielu lat studiuje szeroko pojętą wiedzę na temat skuteczności, osiągania celów, a także, jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami, aby dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Na co dzień również zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Można mnie znaleźć na:  https://www.angielskiyes.pl/

Więcej o mnie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe materiały i wspólnie się rozwijać.

Aktualności
Scroll to Top