Mentalny Ja
Czyli inspiracja dla Ciebie

Dlaczego tak trudno ci zrealizować swój cel?

Czy to jest to?

Często cała trudność sprowadza się do twojego podejścia tzn. po prostu nie zdecydowałeś się, aby osiągnąć to, czego chcesz. Mówisz, że czegoś chcesz, ale tak naprawdę to wcale nie jesteś przekonany do danej rzeczy, po prostu nie pochodzi ona z twojego wnętrza. Chcesz tego, ale nie wiesz, dlaczego. Być może, bo inni tego chcą i wydaje ci się, że ty też powinieneś tego chcieć, ale tak naprawdę to nie twój świat, to nie twoja bajka, w związku z tym nie jesteś w stanie wykrzesać żadnego entuzjazmu, aby zrealizować dany cel, więc nie bądź na siebie zły, po prostu to była pomyłka, a nie twój cel.

Szczególnie to widać po kilku dniach, kiedy początkowe zauroczenie danym celem się rozpływa, a ty nawet nie wykonałeś najmniejszego ruchu, zostając w trudnym do określenia stanie, zmieszania czy zakłopotania. Co więcej, cel, który teoretycznie chcesz osiągnąć może dobrze wygląda na piśmie oraz jak o nim opowiadasz innym, ale wewnątrz siebie nie czujesz niczego, żadnego magnetyzmu, pragnienia, aby faktycznie urzeczywistnić dany cel.

W konsekwencji nie realizujesz danego celu, a co gorsza, masz pretensje do siebie, do swojej siły woli, motywacji, dyscypliny, że nie jesteś wystarczająco ambitny, przebojowy, itd., ale faktycznie, to wcale tutaj o to nie chodzi, po prostu wziąłeś się za coś, do czego tak naprawdę nie jesteś przekonany, a wszystko inne jest już tylko następstwem tego faktu.

Ciężko jest coś robić, jeżeli nie jesteś do tego przekonany, a szczególnie wtedy, kiedy zaczną się pojawiać na twojej drodze pewne trudności, wtedy szczególnie ważne jest abyś wiedział, po co to robisz, bo to daje ci siłę, aby przetrwać trudne momenty, inaczej szybko zrezygnujesz.

Brak przekonania do danego celu wywołuje w tobie wiele wątpliwości, a w konsekwencji albo w ogóle nie zaczniesz działać, albo będzie to działanie na pół gwizdka, to jest tak, jak gdybyś jedną nogą wszedł do windy a drugą nie – nic dobrego z tego nie wyniknie.
Jeżeli chcesz coś osiągnąć, musisz wejść do windy dwiema nogami, całym sobą, zaangażować się na sto procent, a z taką sytuacją będziesz miał do czynienia, kiedy faktycznie będziesz wiedział, dlaczego chcesz robić daną rzecz, kiedy będziesz czuł, że to jest ważne dla ciebie, wtedy nawet trudności, które napotkasz nie będą w stanie cię zatrzymać, bo twój motyw, aby robić daną rzecz będzie dla ciebie dużo ważniejszy i dlatego będziesz szukał wszelkich rozwiązań, aby obejść wszystkie przeszkody i urzeczywistnić swoją wizję.

Następuje drastyczna zmiana programu w oparciu o który działasz, przechodzisz z myślenia pełnego wątpliwości, przejawiającego się w pytaniu: Czy mam to zrobić? , do pytania : Jak to zrobić?, a tak się dzieje, kiedy już wiesz, dlaczego warto daną rzecz robić oraz dlaczego ona jest dla ciebie ważna. Po prostu idziesz za wewnętrznym pragnieniem, ponieważ cel, który chcesz osiągnąć, jest bardziej atrakcyjny niż wszystko inne.

Wniosek z tego taki, że nim rozpoczniesz realizację danego celu, upewnij się, że to na pewno twój cel oraz że faktycznie tego chcesz, bo w ten sposób oszczędzisz sobie wielu zupełnie niepotrzebnych rozczarowań.

Jeżeli chciałbyś coś dodać, podzielić się swoimi uwagami, napisz do mnie.

W artykule wykorzystano zdjęcie:
Image by Gerd Altmann from Pixabay

O MNIE
Tomasz Baryła

Od wielu lat studiuje szeroko pojętą wiedzę na temat skuteczności, osiągania celów, a także, jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami, aby dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Na co dzień również zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Można mnie znaleźć na:  https://www.angielskiyes.pl/

Więcej o mnie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe materiały i wspólnie się rozwijać.

Aktualności
Scroll to Top