Mentalny Ja
Czyli inspiracja dla Ciebie

Co cię inspiruje?

inspiracjaCzy zadajesz sobie pytanie na temat tego, co Cię inspiruje w życiu? Kiedy ostatni raz zadałeś sobie takie pytanie? Często jest tak, że popadamy w pewną rutynę i zapominamy zadawać sobie pewnych ważnych pytań, które  mogą jednak wnieść bardzo dużo jakości do naszego życia. Jak dobrze wiesz, pytania pobudzają nasze myślenie, zabierają nas na pewne mentalne wycieczki, dzięki którym czasami dochodzimy do ciekawych wniosków, czy też może skłaniają nas do refleksji, do zastanowienia się nad sobą, a innym razem znów odwracają naszą uwagę od tego co negatywne i pomagają nam skupić się na 

tym, na czym chcemy być skupieni. Pytania to jedno z narzędzi pomagających nam skupić się na tym, co chcemy osiągnąć, na naszych celach, oczywiście jeśli je w ogóle mamy.

Czy musisz posiadać jakieś cele?

Niekoniecznie, jednak być może nie dojdziesz tam, gdzie może chciałbyś dojść, ponieważ brak koncentracji na konkretnym celu powoduje, że Twoje działania będą bardzo rozproszone, a co za tym idzie, ich siła sprawcza  może być bardzo niewielka.

Dlaczego warto zadać sobie pytanie o to, co mnie inspiruje?

Może po prostu dlatego, że możesz dzięki temu spędzić więcej czasu w strefie szczęścia, robić to co uwielbiasz, czuć że żyjesz. Oczywiście źródło szczęścia jest w nas samych, nie potrzebujesz do tego żadnych gadżetów, wystarczy, że skupisz się na sobie, zanurzysz się w szczęściu, które jest w Tobie. Poszukaj tego szczęścia w sobie. Kiedy ostatni raz czułeś się szczęśliwy? Wejdź w ten stan, przeżyj jeszcze raz te chwile. Postaraj się zobaczyć to, co widziałeś wtedy, usłyszeć, to co słyszałeś w tamtej sytuacji, odczuwać dokładnie to, co wtedy czułeś. Mówić do siebie to, co właśnie wtedy mówiłeś. Skup się na tym uczuciu. Zapamiętaj je tak bardzo, jak to tylko możliwe.  Niech to będzie Twoja super bateria, po którą zawsze możesz sięgnąć, która nigdy się nie wyczerpuje, która daje Ci radość i siłę iść dalej.

O MNIE
Tomasz Baryła

Od wielu lat studiuje szeroko pojętą wiedzę na temat skuteczności, osiągania celów, a także, jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami, aby dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Na co dzień również zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Można mnie znaleźć na:  https://www.angielskiyes.pl/

Więcej o mnie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wartościowe materiały i wspólnie się rozwijać.

Aktualności
Scroll to Top